Ziarul Financiar - aprilie 2014

Vezi articolul complet pe ZiarulFinanciar.ro

Au investit 15.000 de euro într-o şcoală în Bucureşti care te învaţă japoneză

Cristi şi Alexandra Jidiuc, un cuplu de tineri din Bucureşti, respectiv Constanţa, au decis în urmă cu mai mult de trei ani să combine pasiunea pentru cultura japoneză şi psihologie pentru a pune bazele unei şcoli japoneze chiar în centrul Capitalei. Cei doi au investit iniţial 15.000 de euro în afacere, iar în prezent Şcoala Japoneză Sakura are 10 colaboratori şi un profesor japonez şi numără mai mult de 1.000 de „absolvenţi“.

Vezi articolul complet pe ZiarulFinanciar.ro

Evenimente

Nu exista evenimente in curand. vezi toate evenimentele

Excursii în Japonia

Toate locurile au fost ocupate până anul următor. Încă știrile țârâie.
Investeşte în oameni! Proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013.

Conținutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziția oficială a Uniunii Europene și a Guvernului României.
Pentru informaţii detaliate despre celelalte programe cofinanţate de Uniunea Europeană, vă invităm să vizitaţi www.fonduri-ue.ro