Vezi articolul complet pe ZiarulFinanciar.ro
Au investit 15.000 de euro într-o şcoală în Bucureşti care te învaţă japoneză
Cristi şi Alexandra Jidiuc, un cuplu de tineri din Bucureşti, respectiv Constanţa, au decis în urmă cu mai mult de trei ani să combine pasiunea pentru cultura japoneză şi psihologie pentru a pune bazele unei şcoli japoneze chiar în centrul Capitalei. Cei doi au investit iniţial 15.000 de euro în afacere, iar în prezent Şcoala Japoneză Sakura are 10 colaboratori şi un profesor japonez şi numără mai mult de 1.000 de „absolvenţi“.
Vezi articolul complet pe ZiarulFinanciar.ro